Aqara Hub M2 pridáva podporu pre Matter!

Máte doma Aqara Hub M2? Potom máte dnes šťastný deň. Spoločnosť Aqara začína vydávať novú verziu firmvéru 4.0.0. beta, ktorá pridáva podporu pre štandard Matter. Vďaka tomu bude väčšina snímačov, spínačov alebo žiaroviek Aqara zrazu kompatibilná so štandardom Matter na ďalšie použitie. Zoznam kompatibilných produktov Aqara, ktoré pridávajú podporu Matter, nájdete tu.

Matter je nový štandard, ktorý konečne prinesie kompatibilitu pre všetky inteligentné zariadenia. Už by sa nemalo stávať, že máte žiarovky od jedného výrobcu, radiátorové hlavice od iného a čističku vzduchu od niekoho iného a pre všetky zariadenia musíte mať špeciálnu aplikáciu alebo skúmať, či sú kompatibilné s vašou obľúbenou platformou Apple, Amazon alebo Google. Takmer všetko s podporou Matter bude vždy a všade fungovať so všetkým. Taká je teória. Ako to funguje v praxi, sa necháme prekvapiť :)

blog-aqaram2-matter-1

Pripomeňme, že Aqara Hub M2 podporuje nielen senzory a spínače Aqara na protokole Zigbee, ale vďaka všesmerovým infračerveným LED diódam dokáže ovládať aj bežné spotrebiče. Ak teda máte doma televízor, klimatizáciu alebo akýkoľvek podobný spotrebič, ktorý má štandardné diaľkové ovládanie, Aqara ho môže ovládať aj za vás, keď nie ste doma.

Aqara Hub M2 je samozrejme kompatibilný so systémami Apple HomeKit, Amazon Alexa, Google Home, IFTTT a Aqara Home.

Zariadenie Aqara Hub M2 nájdete na našej webovej stránke tu.